Aranżacja małej łazienki z prysznicem – jakie płytki, ceramikę i meble wybrać?

Posted on
projekt łazienki

Niewielka metrażowo łazienka wcale nie musi być bardzo trudna w aranżacji. Gdy szukasz pomysłu na wnętrze, poznaj porady, które przygotowaliśmy! Dowiesz się z nich, jakie płytki ceramiczne, prysznic, umywalkę oraz meble wybrać do małej łazienki, aby można było korzystać z niej wygodnie na co dzień!

Dobry pomysł na łazienkę z prysznicem to podstawa

Gdy nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja łazienka z prysznicem, w takim przypadku rozpocznij od poszukiwania inspiracji. Gdzie można je znaleźć?

 

Obecnie wiele pomysłów na małe łazienki wyposażone w prysznice można znaleźć online. W sieci czekają one na blogach i w serwisach wnętrzarskich, na stronach producentów wyposażenia łazienkowego oraz w mediach społecznościowych. Sprawdź różne propozycje i wybierz taki styl, który będzie odpowiadać Ci najbardziej.

 

Do małych łazienek najczęściej wybierany jest nowoczesny wystrój wnętrz. Proste przestrzenie mogą wtedy optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Ciekawym pomysłem mogą być między innymi łazienki skandynawskie czy łazienki loft.

 

Płytki ceramiczne do małej łazienki – co wybrać?

Oglądając modne łazienki z prysznicem, można przede wszystkim zauważyć w nich płytki ceramiczne drewnopodobne, imitujące kamień oraz proste białe płytki w formacie cegiełek. Dodatkowo popularne są płytki marokańskie – z efektownymi wzorami.

 

Wybierając płytki do łazienki o małym metrażu, najlepiej zdecydować się na te, które będą miały jaśniejsze kolory, na przykład biel, jasna szarość, beż. Takie kolory pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza.

 

Strefa prysznicowa – z brodzikiem czy bez?

Prysznic w małej łazience może być wykonany na parę sposobów. Aktualnie najmodniejsze są strefy prysznicowe wykonane bez brodzika albo z bardzo niskim brodzikiem. Dodaje się do nich ściankę prysznicową tworzącą prysznic walk-in bez drzwi lub można zdecydować się na prysznic z drzwiami o prostej konstrukcji.

 

W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się prysznice o prostej zabudowie, z przejrzystego szkła, bez ozdobników. We wnętrzach w stylu loft świetnie wyglądają kabiny w czarnych ramach.

 

Umywalka nablatowa – hit w aranżacji wnętrz

Przygotowując wystrój łazienki z prysznicem w małym wnętrzu, warto także zwrócić uwagę na umywalkę. Do niewielkiej łazienki najlepsza będzie umywalka nablatowa.

 

Blat zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania, a pod nim można łatwo umieścić szafki, pralkę. Umywalki nablatowe oferowane są w wielu ciekawych wzorach – owalne, kwadratowe, z białej ceramiki, przezroczystego szkła.