Fotele biurowe na bolący kręgosłup. Co warto kupić?

Posted on
office

Praca przy biurku w pozycji siedzącej może być powodem nieprzyjemnego bólu pleców. Co więcej, może prowadzić także do powstawania poważnych schorzeń kręgosłupa, na przykład dyskopatii czy zwyrodnień. Aby temu zapobiegać, warto zainwestować w dobry fotel biurowy!

 

W sklepach prowadzących sprzedaż mebli biurowych oraz mebli domowych możemy znaleźć szeroką gamę foteli przeznaczonych do pracy w pozycji siedzącej. Nie każdy z nich jednak jest w stanie spełnić wymogi ergonomii.

 

Ergonomiczne fotele biurowe to podstawa, gdy liczy się maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo pracy przy biurku. Czym powinien charakteryzować się tego rodzaju mebel?

 

Ergonomiczny fotel biurowy – czyli jaki?

Pod pojęciem ergonomii znajduje się nauka o pracy, która koncentruje się na tworzeniu optymalnych warunków do pracy. W związku z tym ergonomiczny fotel biurowy to taki, który jest w stanie zapewnić pracownikowi odpowiednie wsparcie podczas pracy w pozycji siedzącej, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się chorób zawodowych.

 

Ergonomiczny fotel biurowy musi cechować się odpowiednią budową, ponieważ to ona będzie decydowała o jego ergonomii. Wśród jego charakterystycznych elementów powinny znaleźć się:

 

  • stabilne, wyprofilowane oparcie dopasowane do anatomii pleców, w tym do wcięcia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
  • odpowiednio głębokie siedzisko dostosowane do wzrostu użytkownika
  • podłokietniki przeznaczone do umieszczenia na nich rąk
  • szeroka gama regulacji, w tym regulacji wysokości siedziska oraz pozycji podłokietników – lepsze modele posiadają także regulację oparcia
  • solidna podstawa z kółkami jezdnymi

 

Wyższej jakości modele wyposażone są także w funkcję tilt, czyli aktywnego siedzenia, która umożliwia pochylenie się na fotelu do tyłu i rozciągnięcie mięśni bez potrzeby schorzenia z niego. Lepsze fotele biurowe posiadają także wyższe zagłówki dające poparcie dla karku i głowy.

 

Gdzie można kupić ergonomiczny fotel biurowy?

Aktualnie fotele biurowe cechujące się właściwą ergonomią można zakupić w wielu sklepach. Warto skoncentrować się przede wszystkim na tych, które oferują wyposażenie biurowe, ponieważ to właśnie w nich asortyment jest najszerszy.

 

W sklepach internetowych na kupujących czekają także krzesła i fotele biurowe w bardzo przystępnych cenach – także z opcją darmowej dostawy pod wyznaczony adres.

 

Podsumowując, jeśli szukasz dobrego fotela do pracy przy biurku, pamiętaj o podstawowych zasadach jego ergonomii!