Meble biurowe – jak wybrać najlepsze biurko do biura?

Posted on
biurko

Biurko jest jednym z najważniejszych mebli w biurze. Przedsiębiorcy urządzający przestrzeń biurową mają jednak często problemy z doborem najlepszego mebla tego typu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę!

 

W sklepach oferujących meble biurowe znajdziemy różne modele biurek. To zarówno biurka posiadające cztery nogi, jak również modele na podstawach z dwoma szerokimi nogami. Możemy przebierać także w ich wymiarach czy kształtach. Pojawia się zatem pytanie – jakie biurko sprawdzi się najlepiej?

 

Dobre biurko – czyli jakie?

Gdy poszukujemy biurka do pracy biurowej, powinniśmy przede wszystkim kierować się względami praktycznymi.

 

Szczególne znaczenie ma tutaj ergonomia. Ergonomiczne meble biurowe, czyli takie, które przystosowane są do pracy, zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo, zmniejszając przy tym ryzyko związane z pojawieniem się chorób zawodowych, na przykład bólu kręgosłupa, a także wypadków przy pracy.

 

Biurko powinno być także dopasowane do miejsca, w którym pragniemy je umieścić. Duże znaczenie ma tutaj również wybór typu biura, na przykład inne biurka wybiera się do biur z osobnymi stanowiskami pracy, inne z kolei do biur typu open space.

 

Nie możemy zapominać także o materiałach wykorzystanych do produkcji mebli biurowych. Dzisiaj najczęściej spotyka się meble wykonane z płyt meblowych, a także z elementów metalowych, na przykład chromowanej czy szczotkowanej stali. Meble tego typu charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, wytrzymałością, trwałością, a także są łatwe do utrzymania w czystości.

 

Naturalnie, warto także wziąć pod uwagę aranżację biura. Meble mogą pomóc nam w stworzeniu atrakcyjnie prezentującej się przestrzeni, która będzie zapewniała komfortową pracę w estetycznym wnętrzu.

 

Cechy dobrego biurka:

  • ·         odpowiedni blat – biurko może posiadać blat prostokątny albo blat w innym kształcie, na przykład blat narożny, warto zwrócić uwagę na przestrzeń, jaka będzie potrzebna pracownikowi do wykonywania obowiązków
  • ·         regulacja wysokości blatu – dzięki tej funkcji pracownik może dopasować wysokość blatu biurka do swoich indywidualnych wymagań dla większego komfortu pracy, wybrane modele posiadają elektryczną regulację wysokości blatu
  • ·         przelotki na okablowanie – pozwalają na poprowadzenie kabli z biurka, a dzięki temu zmniejszają bałagan na nim
  • ·         wysoka jakość materiału – najlepiej sprawdzają się biurka z płyt meblowych, na przykład melaminowych, które są odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym higieniczne

 

W przypadku, gdy w biurze chcemy stworzyć przestrzeni open space i ustawić biurka przy sobie, warto także dokupić do nich dodatkowe przegrody, które zapewnią pracownikom większą prywatność, a także ułatwią pracę – można na nich umieścić różne dokumenty, karteczki.

 

Do biurka można także dokupić dodatkowe kontenerki na kółkach – pozwalają one na uzyskanie przestrzeni do przechowywania bezpośrednio przy biurku. Dzięki kółkom można łatwo zmieniać ich pozycję.

 

Oczywiście, nie zapominajmy także o zakupieniu ergonomicznego fotela biurowego, który będzie mógł zapewnić pracownikom maksymalną wygodę i bezpieczeństwo pracy.

 

Gdzie można kupić dobre biurko?

Aktualnie przedsiębiorcy posiadają do wyboru szeroką gamę różnych mebli biurowych. Teraz można kupić je również całkowicie przez internet!

 

Pełną paletę wysokiej klasy modeli prezentuje sklep internetowy Centrum Krzeseł. W jego asortymencie można znaleźć nie tylko nowoczesne siedziska do biura, ale również meble biurowe pozwalające na jego aranżację. Do wyboru mamy także pełną paletę biurek w różnych kształtach i rozmiarach, w tym także biurek z regulacją wysokości blatu.