Meble do pokoju dziecięcego

Posted on
Meble do pokoju dziecięcego

Rodzice, urządzający pokój dziecka, często zastanawiają się, co tak naprawdę jest w nim potrzebne. Warto mieć w głowie wizję pokoju dziecka, ponieważ podczas wyboru koloru ścian należy dopasować go do wystroju.

Meble do pokoju dziecięcego – Charakterystyka

Meble do pokoju dziecięcegoMeble do pokoju dziecięcego powinny być z pewnością wytrzymałe, ponieważ dzieci mają różne pomysły na zabawę. Jeśli urządzamy pokój młodszemu dziecku, musimy umieścić w nim oczywiście łóżeczko. Wybierając łóżeczko warto kierować się nie tylko wyglądem, ale również praktycznością. Jeżeli wybierzemy już idealne łóżeczko dla maleństwa możemy wybrać meble. Niektóre łóżeczka posiadają w je komplecie wraz z przewijakiem, jednak możemy również sami dopasować meble do pokoju dziecka. Maluchowi z pewnością potrzeba mniej szafek niż starszemu dziecku, ale warto od razu zaopatrzyć się w większą ilość. Dobrze zwrócić uwagę na klamki i sposób otwierania mebli, ponieważ dzieci często próbują dostać się do zawartości szafek, nierzadko robiąc sobie przy tym krzywdę. Oczywiście istnieje możliwość zabezpieczenia szafek przed otwieraniem, dlatego na ten aspekt możemy patrzeć z przymrużeniem oka.

Pokój dla starszego dziecka

Jeśli urządzamy pokój dla starszego dziecka możemy skonsultować z nim niektóre kwestie, takie jak kolor ścian, wybór dywanu czy pudełka na zabawki. Ważne jest, aby dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju, dlatego warto pozwolić mu na wybór niektórych jego elementów. Meble do pokoju starszego dziecka również powinny być wytrzymałe i dopasowane do reszty wystroju. Łóżko dziecka powinno być stabilne i zapewniać mu spokojny sen. Dobrze byłoby, gdyby meble również przypadły dziecku do gustu. Wybierając dodatki możemy sugerować się opinią malucha, jednak warto pamiętać, że do pokoju dziecka nie jest polecany dywan z długim włosiem, o wiele bardziej sprawdzi się kolorowy dywan z odpowiadającymi dziecku wzorami i krótkim włosiem. Pozwalając dziecku na wybór niektórych elementów jego pokoju sprawiamy, że czuje się ono traktowane poważnie i z szacunkiem oraz ma poczucie, iż jego zdanie się liczy. Oczywiście daje mu to też dużo radości zarówno podczas wyboru akcesoriów, jak i późniejszego przebywania w ich otoczeniu.

2 Replies to “Meble do pokoju dziecięcego”

Comments are closed.