Meble przedwojenne

Posted on
Meble przedwojenne

Meble przedwojenne były wykonywane z bardzo trwałego i ciężkiego materiału. Dzięki temu, były one wytrwałe i do dzisiaj można z nich korzystać. Oczywiście posiadają one ślady użytkowania, lecz nie są to szkody trwałe. Zazwyczaj podstawową usterką jest starty lakier lub lekko zarysowany blat stołu czy innej ścianki mebla. Do dzisiaj w niektórych domach można spotkać takie meble. Zazwyczaj przetrzymują je babcie i inne osoby starsze, które nie czuja potrzeby wymiany. Według takich osób te meble nadal spełniają swoją funkcję i nie ma sensu wymieniać ich na te nowoczesne, które zazwyczaj często i szybko się psują.

Meble przedwojenne – Cena

Meble przedwojenne - CenaTakie meble na pewno kiedyś były w standardowych cenach jak na poprzedni rynek. W tym momencie można zakupić je w skupach. Są to meble używane, które przechodzą proces odnowienia. Ze względu na swoją popularność wśród osób uwielbiających klasę, mają one w tym momencie wysoką cenę. Cena takiego mebla przedwojennego jest też warunkowana wielkością mebla, kolorem i sprawnością. Bardzo często produkowano tak zwane meblościanki. Były to meble, które osobno wnosiło się do pomieszczenia, a następnie układało się pod jedną ścianą. Razem często łączyły się z sufitem i idealnie mieściły się w danym metrażu. Zazwyczaj były one wykonywane na wymiar, tak by idealnie pasowały. Całość wyglądało jak ściana, która zawiera w sobie szafy i półki. Meble te to komody, szafki na ubrania, półki, czyli to czego używamy do dzisiaj. Jednak różnicą był ten styl i klasyczna meblościanka.

Osoby, które kupują takie meble, raczej nie układają meblościanek w swoich salonach. Często kupowane są stoły lub komody, które mają służyć rodzinom na lata. Ze względu na długą żywotność takiego mebla ich cena rośnie Często problematyczne staje się wnoszenie takich mebli do nowych mieszkań czy też domów. Mieszkania kiedyś miały szersze drzwi, a meble wnosiło się w całości. Teraz wszystko mamy w kartonach i ciężko zmieścić w drzwiach już złożoną przedwojenną komodę. Posiadanie w tych czasach mebli przedwojennych jest swego rodzaju luksusem. Dzieje się tak ze względu na cenę. Takie meble można też odpowiednio pomalować, tak by pasowały do wnętrza mieszkania, w którym mają się znajdować.

Większość osób w dzisiejszych czasach raczej kupuje meble ładne i tanie, częściej chwaląc się markową odzieżą a nie starymi meblami. Takie meble można też odpowiednio pomalować, tak by pasowały do wnętrza mieszkania, w którym mają się znajdować.

2 Replies to “Meble przedwojenne”

  1. Takie antyki są świetne, jednak potrzeba sporo czasu i pieniędzy żeby utrzymać je w dobrym stanie.

Comments are closed.