Pomysłowa aranżacja małej mała kuchnia w bloku – jakie materiały i meble wybrać?

Posted on
mala kuchnia w bloku

Chcesz urządzić niewielką kuchnię w bloku? Poznaj porady, z którymi uda Ci się przygotować funkcjonalne i stylowe wnętrze, w którym gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością!

Projektowanie małej kuchni w bloku

Wprawdzie przygotowanie projektu małej kuchni wcale nie jest konieczne, jednak dzięki przygotowaniu projektu będzie można łatwiej urządzić całe wnętrze.

 

Ze względu na ograniczoną przestrzeń urządzenie kuchni w bloku może być bardzo kłopotliwe. Na niewielkiej powierzchni trzeba wtedy rozmieścić wszystkie potrzebne sprzęty jak kuchenka, piekarnik, lodówka, niekiedy zmywarka, a także meble z blatami do przechowywania i do przyrządzania posiłków.

 

Bardzo pomocne będzie zatem przygotowanie projektu wnętrza przed przystąpieniem do zakupów oraz do prac wykończeniowych i aranżacyjnych. Jak przygotować projekt kuchni?

 

W celu przygotowania projektu można zwrócić się do biura projektowego, którego pracownicy pomogą w opracowaniu planów, lecz można też zrobić to taniej we własnym zakresie. Do przyszykowania planów warto zastosować dostępne w internecie programy do projektowania, za pomocą których można łatwo i wygodnie stworzyć plan wnętrza, a nawet wykonać jego wizualizację 3D.

 

Programy dostępne są także jako darmowe, dlatego skorzystanie z tego typu oprogramowania nie będzie wymagało ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Jak wykończyć ściany i podłogę w małej kuchni?

Optyczne powiększenie kuchni jest kluczowe w małych wnętrzach, aby nie stwarzały one klaustrofobicznego wrażenia. Właśnie dlatego bardzo duże znaczenie ma odpowiedni dobór materiałów na ściany i na podłogę.

 

Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z materiałów o jaśniejszych kolorach. Może być to ponadczasowa biel, ale także jasna szarość, beż czy pastele. Jasne kolory mogą być przełamane ciemniejszymi akcentami.

 

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w małych wnętrzach są białe ściany w połączeniu z szarą albo wzorzystą podłogą, na przykład wykonaną z modnych teraz płytek ceramicznych o marokańskich wzorach.

 

Różnorodne inspiracje związane z wykończeniem kuchni w małym pomieszczeniu można znaleźć już teraz online. Warto zajrzeć na popularne serwisy społecznościowe jak Pinterest czy Instagram, na strony producentów materiałów czy na serwisy i blogi wnętrzarskie, aby znaleźć pomysły na urządzenie niewielkiej kuchni.

szafki w kuchni

Jakie meble wybrać do małej kuchni w bloku?

Decydując się na urządzenie małej kuchni w bloku, warto przede wszystkim zastanowić się nad meblami do tego wnętrza.

 

Gdy planowana jest aranżacja bardzo małej kuchni w bloku lub chce się uzyskać efekt idealnego dopasowania mebli, warto zdecydować się na usługi wykonania mebli na wymiar. W przypadku kuchni jest to bardzo popularna usługa, którą obecnie można zamówić w wielu zakładach stolarskich w Polsce.

 

Urządzenie małej kuchni z wykorzystaniem mebli na wymiar daje możliwość optymalnego wykorzystania każdego wolnego centymetra, co w niewielkich przestrzeniach ma kluczowe znaczenie. Meble mogą być też wykonane pod zabudowę AGD oraz wyposażone w praktyczne rozwiązania wewnątrz szuflad i szafek, aby ułatwić przechowywanie.

 

Tańszą opcją będą gotowe meble. Bardzo często można dopasować je do wnętrza pod kątem wymiarów, dlatego wtedy, gdy poszukuje się tańszej alternatywy dla mebli na wymiar, warto zapoznać się z ofertami różnych producentów.

 

Zatem wystrój kuchni w bloku wcale nie musi być skomplikowany. Wybór odpowiednich typów materiałów oraz mebli kuchennych pozwala na uzyskanie maksymalnej funkcjonalności oraz estetyki wnętrza w stylu nowoczesnym, rustykalnym, glamour czy klasycznym. Z takiej kuchni na pewno będzie się korzystało komfortowo każdego dnia!