Wnętrza z duszą – jak łączyć antyki i nowoczesne meble?

Posted on
Meble przedwojenne

Wnętrza wyróżniające się połączeniem antyków oraz nowoczesnych mebli mają w sobie coś, co wyróżnia je na tle innych aranżacji. W jaki sposób można połączyć ze sobą stare z nowym? Sprawdź pomysł na wnętrza z duszą!

Stare meble w nowoczesnych wnętrzach

Uwielbiasz wnętrza w starym stylu, jednak nie masz możliwości zamieszkać w zabytkowej kamienicy lub domu, który może być urządzony tradycyjnie? W takim przypadku możesz zdecydować się na połączenie ze sobą tego, co stare, z tym co nowe!

 

Obecnie połączenie starego stylu z nowoczesnym jest bardzo popularnym sposobem, aby nadać przestrzeniom niebanalny wygląd oraz sprawić, że będą one wyróżniały się na tle modnych teraz aranżacji, które można zobaczyć w wielu domach.

 

Gdzie zatem kupować stare meble i dodatki? W jaki sposób połączyć je z nowym wyposażeniem wnętrz? Poznaj nasze porady!

 

Gdzie kupować antyki?

Jeżeli chcesz wykończyć swoje wnętrze efektownymi meblami oraz dodatkami w starym stylu, w takim przypadku warto wiedzieć, gdzie je kupić. W jakich miejscach czeka najszersza gama ciekawych przedmiotów z duszą?

 

Aktualnie mnóstwo ciekawych mebli oraz dekoracji można znaleźć w internecie. Dostępne są one w sklepach online specjalizujących się w sprzedaży antyków, ale również w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych, gdzie swoje oferty wystawiają osoby prywatne.

 

Również warto odwiedzić działające w okolicach sklepy z antykami oraz pchle targi, gdzie także można znaleźć wiele ciekawych produktów, niekiedy w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Jak połączyć antyki ze współczesnymi meblami?

Łączenie nowych mebli ze starymi wymaga umiejętnego zestawienia ze sobą stylów oraz kolorów. Łatwo wtedy o efekt przesadzenia czy też gryzienia się ze sobą elementów wystroju. Zatem, jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami, by uzyskać niebanalny wygląd wnętrza?

 

Do nowoczesnego wnętrza świetnie pasują meble w starym stylu. Bardzo popularne są stare regały, komody, biurka, sekretarzyki. Także kapitalnym wyborem mogą być stoły drewniane sprzed lat. Takie meble doskonale prezentują się w salonach i jadalniach, gdy zestawione są z nowoczesnymi meblami wypoczynkowymi oraz krzesłami.

 

Doskonałym sposobem, aby odmienić wygląd salonu albo sypialni, będą także obrazy. Umieszczając stare obrazy w nowoczesnym wnętrzu, warto przede wszystkim postawić na te o dopasowanych do aranżacji kolorach i ramach. Bardzo popularne są obrazy z krajobrazami, akwarele, ale również stare ryciny czy mapy. Doskonałym wyborem będą te oprawione w ozdobne, złocone ramy.